ישראל

  בחר נושא הפנייה

  קמין עץ

  קמין עצים הוא ככל הנראה הסוג המפנק, המחבק והמבוקש ביותר בקרב הקהל הפרטי בדירות מגורים ובחוויית האירוח הכפרית. רגע לפני שאתם ממהרים לחנות לרכוש את הקמין המושלם שידליק לכם את החורף ויחמם את הלב, הנה כל מה שצריך לדעת על סוג הקמין האהוב:

  אילו סוגי קמינים מעץ אפשר למצוא?

  בעולם הקמינים אפשר למצוא מספר סוגים לקמין העץ המפנק והאהוב:

  קמין לבנים פתוח – קמינים אלו פחות נפוצים כאן בישראל, אבל הם בדרך כלל הדבר הראשון שעולה לראש כשמדמיינים קמין עץ לבית. זהו למעשה אח פתוח הבנוי מלבנים שבעבר שימש להסקה, אך בדרך שמייצרת עשן רב וחלקיקים כך שגזים וריחות מזיקים חודרים פנימה.
  תנורי אח מעץ – דגמים אלו למעשה נהוגים בבנייה מודרנית בתוך נישה הנחצבת בקיר, במטרה לחסוך במקום ולנצל כראוי את אפשרות המבנה. קמינים אלו מהווים מעין תאי אש אטומים שמונחים בתוך אח מובנה ומספקים הסקה טובה לחלל הבית.
  קמין עץ – מדובר ביחידות נפרדות ועצמאיות כמקור חום (ללא צורך בבנייה מיוחדת), המותקנים לפי דרישות היצרן על גבי לוח בטון יצוק עם אוורור אנכי וצינור כפול שעולה מהבית החוצה. קמין עץ מודרני מהסוג הזה נחשב לפופולרי והמתקדם לכל מקום שמחפש הסקה טובה וחום שלא ממקור חשמלי.

  מהם היתרונות של קמין עץ?

  קמין מעץ איכותי מציע תחושת בעירה ואווירה חמה ומחבקת שאין שניה לה, עם חוויית בולי העץ המתפצחים והארומה של העץ. הוא משדר יוקרה ובו זמנית תחושה נוסטלגית וביתית מאוד. בנוסף, זהו פתרון חימום שאיננו תלוי חשמל, כך שהוא נותר מואר גם בעת הפסקות חשמל ומתאים אפילו לבישול. אפשר כמובן לבחור את סוג העצים לבערה, מה שאומר שאפשר להפוך את האש לחוויה ממושכת, מהירה או ארומטית על פי בחירה אישית.

  האם יש לקמין מעץ גם חסרונות?

  קמין עץ משדר סטטוס ומחירו בהתאם. מעבר לכך, יש צורך בהתעסקות עם עצי ההסקה ברמת הרכישה והאחסון כך שקמיני עצים לא בהכרח יתאימו לכולם.

  מהו המיקום המושלם בשביל קמיני עץ?

  קמין עצים לא מצריך נקודת חיבור לתשתיות הבית, אבל צריך לזכור שיש צורך בארובה שתפנה מהבית את האדים והעשן, כך שעיקר השיקולים נקבעים לפי המקום שיהיה הכי נוח למקם בו ארובה. לעתים גם קמין עץ פשוט עשוי להזדקק לקדיחה בגג או הקירות כדי להוציא החוצה ארובה גבוהה, כך שפעמים רבות מדובר במפלס עליון או מרווח יחסית.

  מומלץ להתייעץ עם גורם מקצועי המשווק קמיני עץ על מנת שיציע הצעות שהדיירים לא בהכרח חשבו עליהן לפני כן ויעזרו לקבוע מקום התקנה טוב יותר. בהחלט יש להביא בחשבון את גודל הבית כדי להימנע מרכישת קמין עץ מעוצב וקטן שלא יניב אפקט טוב, או להיפך – רכישה של קמין עץ תלוי וענק לבית קטן.

  ומעבר לבחירת המיקום, צריך להתייחס גם לנתוני הבית עצמו. בבתים דומים עשוי להתקבל אפקט חימום שונה וזאת עקב טיבו של הבידוד, מיקום הבית וחשיפתו לרוחות ושמש. כמובן שיש השפעה גם למקום הגיאוגרפי שמשפיע על הקור המורגש בבית, כך שאי אפשר להשוות בין קמין עץ בירושלים לבין קמין עץ בדרום למשל.

  מה מומלץ לבדוק לפני רכישת קמין עץ?

  • גם אם אתם חולמים על קמין עץ מודרני ויפהפה, אין טעם לכפות אותו על חלל לא מתאים. החלל צריך להיות מרווח יחסית כדי שיהיה נידוף ושאפקט החום יהיה נעים ולא מעיק ועליו לכלול ארובה ולא פתרונות “ביניים” מסוכנים.

  • אל תתפתו להתקנה או רכישה ממקום לא מקצועי. קנו במקום מוכר המספק אינפורמציה מלאה ובשקיפות הן לגבי טיב הקמין והן לגבי התקנתו. אל תתביישו לשאול מהו ניסיון החנות והמתקינים שאתם משוחחים איתם.

  • וודאו שהקמין מרוחק מכל צדדיו מחומרים רגישים לחום או דליקים ושהקירות הסמוכים אליו עמידים לחום (עשויים מטיח, לבנים או צמנט). כמו כן, יש לבדוק שאין צנרת חשמל סמוכה או לבודד אותה כראוי במידה וכן.

  מה החשיבות של זול לעומת יקר בכל הנוגע לקמיני עצים?

  אפשר בהחלט למצוא בשוק קמינים זולים ואפילו קמין עץ מיד שניה, אך מה שצריך לזכור הוא ששיקולי המחיר הם לא בהכרח פונקציה של רכישת הקמין, אלא של השימוש הסדיר בו. בנוסף, לא כל קמין זול מניב הוצאות שוטפות בהתאם וצריך לוודא שאותו קמין נותר חסכוני לאורך זמן. לפיכך, לעתים דווקא קמיני עץ במחיר יחסית גבוה, יניבו תפוקה חסכונית יותר ובערה שתשתלם גם ברמת התחזוקה ורכישת העצים להסקה.

  החלום שלכם בהישג יד…

  קמיני עץ תוצרת SEGUIN צרפת הינם קמיני יציקה בסטנדרט גבוה ורמת גימור איכותית. ניתן להשיגם במגוון עיצובים וצבעים, החל מהדגמים הקלאסיים, דרך קמיני עץ מעוגלים בעלי ארובות מרשימות ואפילו קמינים תלויים.

  שיתוף הפעולה בין SEGUIN ואורטל קמינים מאפשר לכם להזמין כל קמין עץ שחלמתם עליו במגוון עיצובים מודרניים ויחודיים ורמות גימור וצבע מרשימות.

  קולקציות

  Call Now Button
  Open chat