ישראל

  בחר נושא הפנייה

  ההבדלים בין קמין חשמלי לקמין עץ

  מדי שנה, נראה כאילו החורף הישראלי מתגנב לביתנו ומפתיע אותנו בעוצמה שלו; עוד לפני שאנו מצליחים להתרגל לעובדה שהקיץ כבר נגמר, החורף מגיע ויחד איתו מגיעים הממטרים והימים הקרירים. כאשר הקור משתולל בחוץ, רובנו מעדיפים להישאר בביתנו וליהנות מאווירה חמימה ונעימה יחד עם האנשים האהובים עלינו ביותר. כדי ליהנות מאותה חמימות, לא תמיד יש צורך להדליק את המזגן. במקום זאת, קמין לבית מהווה פתרון מצוין לימי החורף הצוננים, ועל מנת שתוכלו לבחור את הקמין הטוב ביותר עבורכם, אלו ההבדלים בין שני הקמינים הפופולריים ביותר שאתם צריכים להכיר.

  קמין לבית – לחמם את הבית עם סגנון

  קמין, הידוע גם בתור “אח” הוא גוף מתכתי שנועד לחמם חלל יחיד באמצעות סוגי אנרגיה שונים. קמין מודרני לבית עשוי מגוף מתכתי עם דלת זכוכית שדרכה ניתן לראות את האש הנפלטת אשר מחממת את הבית. מבחינת התקנה, ישנם קמינים אשר מותקנים בתוך קירות גבס וחללים אחרים, וקמינים “עומדים” אשר אינם מותקנים בתוך הקיר, אלא עומדים בפני עצמם. כיום ישנם 4 סוגי קמין נפוצים לבית, ושניים מהפופולריים ביותר הם קמין חשמלי ומתקן של קמין עץ. בין שני סוגי הקמין הללו יש מספר הבדלים, וכדי להחליט איזה מהם אתם מעדיפים, חשוב שתכירו את המאפיינים של כל אחד מהם.

  קמין חשמלי או קמין עץ – איזה כדאי לבחור?

  מבחינת איכות וחימום, קמין עץ וכן קמין חשמלי מהווים בחירה מצוינת שיכולה לחמם את ביתכם בימי החורף הקרים. מעבר לכך יש מספק הבדלים בין שני סוגי הקמין הללו שחשוב להכיר לפני שרוכשים סוג מסוים:

  1. פליטה – בעוד שעם קמין חשמלי לא תצטרכו ארובה מיוחדת מכל סוג שהיא, קמין עץ דורש ארובה מיוחדת המאפשרת לאדים של העץ הנשרף לצאת החוצה מהבית. הגורם הזה עשוי להיות מגביל, שכן לא בכל חדר בבית ניתן להתקין ארובה, בעוד שבאמצעות מקור חשמל, ניתן להתקין בקלות קמין חשמלי.
  2. תחזוקה – קמין חשמלי נחשב לקמין שדורש תחזוקה מינימלית לעומת סוגי קמין אחרים. קמין עץ דורש ניקוי אחת לשבועיים לפחות מפני שנאגר בתוכו אפר של עצים אשר נשרפו לבעירה וחימום.
  3. מקור אנרגיה – קמין חשמלי צורך חשמל בהתאם למידת החום שאתם רוצים, בעוד שקמין עץ דורש הזנה של גזעי עץ. על מנת שקמין חשמלי ימשיך לחמם את החלל שבו הוא נמצא, צריך להזין אותו בעצים מדי כמה שעות, פעולה שאין בה צורך עם קמין חשמלי.

  הן קמין חשמלי והן קמין עץ מהווים פריט עיצובי נפלא שמלבד המראה שלו גם יעזור לכם להתחמם בימים ולילות קרים. על מנת שתוכלו להחליט איזה קמין מתאים יותר לביתכם, עליכם לבחון את הצרכים שלכם וגם להתייעץ עם מומחים שיוכלו לומר לכם מה סוג הקמין הטוב ביותר עבורכם.

  עוד מהבלוג שלנו:
  מצא מפיץ עוד היום
  יש לנו קמין מושלם לכל חלל - מסחרי, מגורים או אירוח. היעזר במאתר המפיצים שלנו כדי למצוא את מפיץ אורטל קמינים הקרוב ביותר אליך.
  אתר מפיץ
  Call Now Button