ישראל

  בחר נושא הפנייה

  כללי בטיחות אש לשימוש בקמינים

  מאות אלפי שריפות מתרחשות בישראל מדי שנה. מאות מתוכן נגרמות בגלל שימוש לא בטיחותי בקמינים – ביתיים ועסקיים כאחד. אם גם אתם בעלי קמין (או שוקלים להיות כאלו בעתיד), כדאי שתדעו כיצד לנהוג בחוכמה ובבטיחות-אש מקסימאלית, כדי שתוכלו ליהנות מהחום הנעים והשקט הנפשי…

  קמין – נעים להכיר

  בישראל נמכרים ארבעה סוגי קמין מרכזיים:

  • קמין עץ מחמם באמצעות שריפת עצים. נחשב לפופולארי במיוחד, הזול ביותר לשימוש, בעל מראה נפלא וחימום אחיד ונעים.
  • קמין חשמלי קמין פשוט ונוח, שאינו דורש התקנה מסובכת או תחזוקה שוטפת מייגעת. נחשב לזול מבין סוגי הקמין.
  • קמין סולר (נפט) – פופולארי יותר בעסקים, אבל תופס תאוצה גם בבתים. קמין לא זול, אבל מחמם נפלא, גם לאחר כיבוי הקמין.
  • קמין גז דורש התקנה מקצועית ואינו זול, אבל מעניק מראה כפרי-אירופאי נהדר ותחושת חימום נעימה.

  כללי בטיחות כלליים לשימוש בקמין

  קמין הינו מוצר בטוח לשימוש, בהנחה שנעשה בו שימוש נכון ותחזוקה שוטפת על פי הנדרש. באופן טבעי, ובדומה לשאר המוצרים מפיצי החום, מוטב להימנע מקרבת ילדים לאיזור הקמין, שמתחמם במהירות ועלול לגרום לכוויות קשות. זאת ועוד, מוטב לרכוש אמצעי כיבוי שריפות, על כל צרה שלא תהיה, בראשם מטפי כיבוי ומערכת כיבוי אש אוטומטית. חשוב לבצע בדיקת מטפים ותחזוקתם על פי הוראות היצרן. מדובר במטפי הלון (אדומים) המגיעים בגדלים שונים, ואשר מכבים את כל סוגי השריפות הקיימים (חשמל, מוצק ונוזל). השימוש בהם פשוט ויעיל. מערכת כיבוי אש אוטומטית תהיה שם כשאתם לא בסביבה. היא כוללת ספרינקרלים וגלאי עשן, אשר מזהים את השריפה המבעבעת ונלחמים בה בהתזת מים בעוצמה גבוהה.

  כללים חשובים נוספים: יש לשמור על סביבה ללא חפצים הרגישים לחום, ולפתוח ולסגור את דלת הקמין רק באמצעות הידית המיועדת (הנשארת קרה גם כשהקמין דולק).

  כללי בטיחות על פי סוג הקמין

  נתחיל בקמין העץ, אשר דורש הדלקת העצים באופן מסוים (בעזרת נייר עיתון, זרדים יבשים, ענפים ועוד) ובשום פנים ואופן לא באמצעות נוזלים שונים. גם את הכיבוי אין לעשות באמצעות מים. בנוסף, בעת השימוש, חשוב לשים לב שפתח הקמין סגור לחלוטין ושפתח האוורור פתוח במלואו.

  עוברים לקמין הסולר (נפט), אשר דורש תחזוקה מקצועית ושוטפת של הצינורות המובילים את הנפט ליעדם הסופי, וכן ניקיון תקופתי של תא הבעירה. אין מדובר בעניין אסתטי, אלא בטיחותי לחלוטין. קמין הגז דורש התקנה על ידי מתקין מוסמך בלבד (דרשו לראות רישיון!), ונדרשת ארובה כפולה, לטובת כניסת אוויר נקי ויציאת אוויר שרוף באופן מהיר ויעיל. מומלץ לרכוש דגם המצויד במערכת בטיחות, המכבה את פעולת הקמין עם זיהוי סימני שריפה או זרימת גז בלתי תקינה. עם קמין חשמלי חשוב לשמור על סביבה יבשה של השקע והתקע, ולא לחבר או לנתק את הקמין כשיחפים או רטובים. אז שיהיה שימוש מהנה ובטוח!

  נכתב בשיתוף סופר ספרינקלר >>

  עוד מהבלוג שלנו:
  מצא מפיץ עוד היום
  יש לנו קמין מושלם לכל חלל - מסחרי, מגורים או אירוח. היעזר במאתר המפיצים שלנו כדי למצוא את מפיץ אורטל קמינים הקרוב ביותר אליך.
  אתר מפיץ
  Call Now Button